Naturalne ziołowe, owocowe, różane, z olejkami

W ziołach kryje się ogromna moc. Kiedy zawodzą leki tradycyjne z apteki chętnie sięgamy po preparaty ziołowe. Chętnie też leczymy się nimi kiedy nie potrzebna jest interwencja w postaci silnych leków. Zioła i kosmetyki robione z  wykorzystaniem ziół są bardzo dobre wpływają na problemy ze skórą głowy, twarzy, pozytywnie działają na włosy itd. Nieskończenie długo można by wymieniać i zachwalać moc ziół. Najlepiej samodzielnie przekonać się jak dobrze je mieć pod ręką, choćby w postaci zwykłego mydła.

Dosłownie pod ręką, ponieważ mydła pielęgnacyjnego używamy głównie do mycia dłoni, dlatego warto wiedzieć co jest w nim zawarte oraz jak zrobić własne mydło z rumiankiem, lawendą, szałwią czy też inne ekologiczne mydełka.

Mydło ziołowe jest czymś więcej niż tylko kostką myjącą. Może skutecznie pomóc wyleczyć problemy z skórą, zregenerować bardzo spierzchnięte dłonie a co więcej wcale nie musi mieć typowego dla ziół zapachu, Dla wielu osób może być on nie do zniesienia. Zatem takie mydła są perfumowane.

Kto z nas nie pamięta mydła rumiankowego z dzieciństwa. Przyjemny lekki zapach, mydło idealne do pielęgnacji skóry dziecka. A mydła z dodatkiem rozdrobnionego lnu to pielęgnacja i peeling w jednym. Poza tym mniej znane mydła z czerwoną koniczyną, mydlnicą, ze skrzypem polnym, melisą i wieloma innymi dodatkami. Można wybrać coś dla siebie i bliskich na prezent albo zrobić ziołowe mydełko samodzielnie. Także zrobienie mydła z kasztanów może przysporzyć wiele radości i satysfakcji.

Domowe mydło organiczne
1 kostka szarego mydła
3-4 łyżki oliwy z oliwek
2 łyżki gorącej wody
kilka kropel olejku rumiankowego
suszone ziele rumianku dobrze rozdrobnione
3 łyżki miodu
foremka plastikowa na mydło

Mydło zetrzeć na tarce o grubych oczkach, jest to miękkie mydło ,dlatego szybko się rozpuści w kąpieli wodnej z odrobiną gorącej wody. Do lejącej masy dodać oliwę, powoli wlewając i cały czas mieszając, następnie olejek eteryczny, suszony rumianek i dobrze wymieszać podgrzewając delikatnie bez przegrzania. Na koniec do już stygnącej masy dodać płynny miód. Przed wlaniem do formy, mydło powinno lekko przestygnąć. By zastygło się odpowiednio dobrze należy je odstawić na całą dobę w chłodne miejsce lub nawet do lodówki.